İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı İlçemiz Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan törenle başladı.  
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı İlçemiz Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan törenle başladı.  Törene Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet  Alireisoğlu, Tuzla İlçe Müftüsü Aşır Durgun,İl Genel Meclsi  Üyesi Mustafa Selvitopi , AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk, Dr. Turgut Özcan ve Kevser Şamlı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Birkan Onat, Aydın Bora, Soner Can, Okul Müdürleri,  öğretmenler, öğrenciler ve veliler de katıldı.

Konukların Tuzla Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi mehter takımının seslendirdiği marşlarla karşılandığı yeni eğitim öğretim yılının açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 

İlk konuşmayı Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alireisoğlu yaptı. Konuşmasına Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır´ın "Biz artık konuşarak değil, bakışarak anlaşıyoruz" cümlesiyle başlayan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla´da güzel bir ekip ruhu oluştuğunu belirterek, Tuzla´nın öngörü sahibi kaymakamı ve eğitim adına hiçbir isteği geri çevirmeyen bir belediye başkanı olduğu için çok şanslı olduğunu söyledi. Alireisoğlu, yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için canla başla, gece gündüz çalışacağız dedi.

Konuşmasında idarecilere de seslenen Ahmet Alireisoğlu "mahallesindeki  okul toplumunun lideri olan, elini anne babaya güven içerisinde, yüksek oranda iletişim duygusuyla uzatabilen, öğretmenlere tebessümü esirgemeyen, onlar için iyi bir eğitim öğretim ortamı  hazırlayan,  hazırlamak için çırpınan, okul için   hafta sonu dahil çalışan,  emek harcayan eğitim yöneticisi arkadaşlarımız bizim için büyük bir şanstır, büyük bir imkandır" dedi

 Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eğitime verdikleri desteği imkanlar ölçüsünde sürdürmeye devam edeceklerini söyledi. Öğrenmenin okumayla başladığını, okumanın kişinin gelişiminde itici güç olduğuna değinen Başkan Yazıcı, bu durumu “Eskiden ‘Büyük balık küçük balığı yer’ anlayışı hakimdi. Artık bilgi çağında bu anlayış değişti. Bu anlayış ‘Hızlı balık yavaş balığı yer’ şeklinde değişti” şeklinde tanımladı.

Halil Türkan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Tuncel, okula katkılarından dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu’nun teşekkür plaketini takdim etti.
Konuşmaların ardından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ve Halil Türkan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Tuncel, ilk zili okul kapısında birlikte çaldı.  Protokol, sınıfları ziyaretinde sıralara oturarak geçmişi yâd etti, öğrencilik günlerinin anılarını paylaştı.

Ders ZiliDers ZiliDers ZiliDers ZiliDers ZiliDers ZiliDers ZiliDers ZiliDers Zili

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.