İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı TEOG Sınav Sonuç Puanına Göre (YEP) Ulusal Adresinin Dışındaki Uzak İlçelere Yerleştirilen Öğrenciler İle İlgili Duyuruı

Bakanlığımız 2014 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzuna göre yapılan yerleştirmelerde tercihleri dışında ve ikamet adreslerine uzak okullara yerleştirilen öğrenciler için kolaylık sağlamıştır.

Tercih yapmayan veya B grubu tercihlerinde belirttiği üç ilçe dışında ikamet adreslerine uzak okullara sistem tarafından yerleştirilmiş veya bu sebeple açık liseye naklini almış öğrencilerin adreslerine yakın ve tercihleri doğrultusunda aynı tür veya program kapsamındaki okullara nakil ve geçişlerinin il/ilçe millî eğitim müdürlükleri bünyesindeki Öğrenci Yerleştirme ve Kayıt komisyonlarınca yapılmasına imkân sağlanmıştır.

Bu kapsamdaki nakiller öğrenci velilerinin il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine yazılı talepleri doğrultusunda 2014-2015 eğitim ve öğretim yılıyla sınırlı olmak üzere, ikamet adreslerine en yakın, mesleki ve teknik Anadolu liselerine, Anadolu imam hatip liselerine veya çok programlı Anadolu liseleri bünyesindeki programlara, başvuranlar arasında puan üstünlüğü ve okulların kontenjanları dikkate alınarak dengeli bir şekilde 17/10/2014 tarihine kadar yapılacaktır.

Tuzla İlçesinde ikamet eden ve yukarıda belirtilen şartları  taşıyan öğrenciler için aşağıda belirtilen evraklarla Müdürlüğümüze müracaat etmesi gerekmektedir.

Gerekli evraklar.

1- Nüfus Cüzdanı fotokopisi

2- İkametgah Belgesi

3- TEOG Puanını gösterir belge.

 

Not: Sadece Tuzla´da oturan öğrencilerin başvuruları kabul edilmektedir.

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.