İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı.

24 JKasım Öğretmenler Günü İdris Güllüce Kültür Merkezinde düzenlenen törenle kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı.

İlçe  Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alireisoğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk koyması  ile başlayan “24 Kasım Öğretmenler Günü  Programı” İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde  düzenlenen programla devam etti.

 İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, aday öğretmenler adına Rabia Başaran ve emekli öğretmenler adına Erdoğan Karabulut konuşma yaptı.

Öğretmenlerimizden sonra kürsüye gelen İlçe  Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alireisoğlu bir öğretmen olarak , öğrenen ve  öğrendiği kadarını öğretmeye çalışan, öğretirken de öğrenmeyi hiçbir zaman ihmal etmeyen bir eğitimci  olarak konuştuğunu söyledi.

Ahmet Alireisoğlu konuşmasına  “Aramızda olmayan Cenab-ı hakkın rahmetine nail olan öğretmenleri  rahmetle anıyor, emekliye ayrılan öğretmenlerimize sağlık, mutluluk diliyorum. Çalışan öğretmenlerimize meslek hayatlarında başarılar  ve mutluluklar diliyorum.” diyerek başladı.

Konuşmasında öğretmenliğin kutsallığını anlatan Alireisoğlu “Hepimizin kişiliğinin altında bir öğretmen imzası  vardır. Herkesin hayatında bir öğretmenin dokunuşu vardır.  Bu anlamda yaptığımız iş gerçekten kutsaldır. Herkesin hayatında  -ne iş yapıyorsanız yapın- bir parça öğretmenlik vardır fakat öğretmenler bunu hayatları boyunca  yaparlar.

Öğretmenlik değer verilen kıymetli bir değer. Yılmadan, yorulmadan bu işi yapıyoruz. Bu bizim vazifemiz. Bir çocuğun hayalleri peşinde koşturacak azmi, heyacanı ona kazandırmak bizim vazifemiz. Bir çocuğa kendini kandırmadan yaşamayı öğretmek bizim vazifemiz. Bir çocuğa, yerden çöpü  kaldırıp attığında bütün dünyanın temizleneceği bilincini  vermek, hakkı, adaleti dürüstlüğü kavratabilmek bizim vazifemiz.  Teşekkür etmenin önemini  kavratmak bizim vazifemiz. İlham verici bir model olarak bizler çocuğun dünyasındayız. Öğretmen, anne babasından sonra çocuğun dünyasındaki en önemli kişidir.  Bu bilinçle çalışıyor ve öğretmenliğin önemli ve değerli olduğunu bir kez daha paylaşıyorum.  Bu anlamlı günde tekrar saygılarımı sunuyorum. ”dedi.

Ahmet Alireisoğlu’nun  ardından konuşan   Tuzla Kaymakamı  Ali Rıza Çalışır öğretmenliğin Hz Adem’den beri sürdürülegelmiş  rahmani bir meslek olduğunu belirterek öğretmenin fonksiyonunun öğrenci  ile kurduğu  gönül bağında olduğunu söyledi.

Ali Rıza Çalışır modernliğin sadece  kulağa küpe takmakla yırtık pantolon giymekle olan bir şey olmadığını, modernliğin nezaketle, ilim ve irfan sahibi olmakla, bilgiyle, güçle elde edilebileceğini söyledi. 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı  ise bilgiye sahip olan bir topluma ihtiyacımız olduğunu bu bilgiye sahip olan toplum oluşturmanın yolu öğretimden, eğitimden geçtiğini  ve milli değerlerle beraber iddiamızın  olmasını gerektiğini söyledi.

Dr. Şadi Yazıcı  “Neslimizin doğumundan itibaren ele alınıp işlenmesi, gerçekten bir sarraf titizliğiyle geleceğimizi emanet ettiğimiz neslimize donanımlarıyla beraber teslim edeceğimiz bir ülkemiz, devletimiz, davamız, cihanşümul olmak gibi bir tarihi misyonumuz olduğunu asla unutmadan devamlı çalışacağız. Bu bağlamda en önemli görev tabii ki öğretmenlere düşüyor. Biz de Tuzla Belediyesi olarak tarihi ve global gelişmeleri takip ederek, eğitime önem veren çalışmaları yapıyor, adımları atıyoruz. Öğretmenlerin başımızın tacı olduğunu asla unutmayacağız. Sizler için yapacağımız çalışmaların aslında gelecek için, neslimiz için olduğunu, gelecek adına önemli adımlar olduğuna inanıyoruz. Tuzla Belediyesi eğitim için tüm imkanlarımızı sunmaya devam edeceğiz. Öğretmenler Günü’nüzü kutluyor, sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum” dedi.   

 Konuşmaların ardından ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “Benim Öğretmenim” konulu şiir yarışmasında  İlçe 1. olan Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencisi Toygar Yıldırım ile kompozisyon dalında 1. olan Halil Türkkan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Feyza Şen, törende ödüllendirildi.

Şube Müdürümüz Birkan Onat ve Tapduk Emre İlkokulu Müdürü Alptekin Topal’ın  öğretmenler için yazdıkları şiirlerini  okumalarının ardından Çağrıbey Ortaokulu Öğrenci Korosunun verdiği konserle devam etti.

 

Emekli olan öğretmenlere  hizmet şeref belgelerinin  verilmesi ve mesleğe yeni başlayan genç öğretmenlerce okunan “Öğretmenlik Yemini” sonrası program sona erdi.

24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla

24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla24 Kasım 2104 Tuzla

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.