İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 91. Yıldönümü Kutladık.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. Yıldönümü kutlamaları 28 Ekim Salı günü, Tuzla Sahil Tören Alanı’ndaki Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Ardından İstiklal Marşı söylenerek bayrak göndere çekildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Tuzla Sahil Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programla devam etti. Programa Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Piyade Okulu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral İshak Ceylan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu,  daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Protokolün  vatandaşları ve öğrencileri selamlamasıyla başlayan tören  Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. 

29 Ekim konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam, Belediye Başkan vekili ve Garnizon Komutanı tarafından ödülleri verildi. Tören okulların toplu halde resmi geçit yürüyüşü ile son buldu.

 

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı29 Ekim Cumhuriyet Bayramı29 Ekim Cumhuriyet Bayramı29 Ekim Cumhuriyet Bayramı29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.