İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Barbaros İlkokulu Avrupa Yolunda

Erasmus + Ana Eylem 2 Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında 2014 yılı teklif çağrısı döneminde Tuzla Barbaros İlkokulunun ortak olarak dahil olduğu “live together in the school” adlı projesi ulusal ajans tarafından onaylandı. Bu projeyle Barbaros İlkokulu son dört yıl içinde ikinci Avrupa projesine imza atmış oldu.
Barbaros İlkokulu Avrupa Yolunda

Barbaros İlkokulu, bu projede  Avrupa’dan: Fransa,İtalya,Estonya,Yunanistan  ve İzlanda ile ortak çalışmalar yapacak.

Proje doğrultusunda  tüm ortak ülkelerin, okullarında   uyguladıkları eğitimde iyi örnekler paylaşılarak, öğrenci ve öğretmenlerin hem sosyal hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlamak,  okul düzeninde yenilikçi öğrenme metotları uygulayarak   Avrupa düzeyinde “welfare” yani “huzurlu” okullar oluşturmak amaçlanmaktadır.

Projenin ilk toplantısı 6-10 Aralık 2014 tarihleri arasında  koordinatör ülke olan Fransa’da gerçekleşti.   Barbaros İlkokulu adına toplantıya Gonca YILMAZ SİNİK, Betül TOKAT ve Erdal KULAZ katıldı.  Okul koordinatörü Gonca Yılmaz Sinik, toplantıda farklı kültürlerin birbirlerini tanıması ve paylaşımda bulunmasının çok önemli bir deneyim olarak değerlendirdi.

Tuzla Barbaros İlkokulu’na ve Toplantıya katılarak Ülkemizi temsil  eden öğretmenlerimiz Gonca YILMAZ SİNİK, Betül TOKAT ve Erdal KULAZ’a  teşekkür eder, çalışmalarının devamını dileriz. 

 

 

 

Barboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokuluBarboros İlkokulu

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.