İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ "Dropouts In Vocational Education Project" (Mesleki Eğitimde Okul Terki Projesi)

Erasmus+ "Dropouts In Vocational Education Project" (Mesleki Eğitimde Okul Terki Projesi)

Erasmus+ Programı Ana Eylem I (KA1) Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği 2017-1-TR01-KA102-044959 Dropouts In Vocational Education (Mesleki Eğitimde Okul Terki) isimli projemiz Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği almaya layık görülmüştür.

Eğitim müdürlüğümüzün konsorsiyum lideri olduğu projede Brüksel’den iki ortak kurumumuz bulunmaktadır.

Projenin amacı; Eğitim kurumlarında kurumsal ve mesleki kapasiteyi geliştirmek, okulları öğrenciler  için cazibe merkezi haline getirmek, öğretmen yeterliliğini artırmak, uluslararası eğitim programlarından faydalanarak ülkemizde olduğu gibi Avrupa´da da sorun olan erken okul terki ile mücadele etmektir.

Eğitimler  okul terki oranlarının % 2 seviyelerine indirildiği ve eğitim alanında Avrupa’nın adeta kalbi olan Belçika´nın en önemli iki eğitim kurumda 7 günlük bir sürede okul terkinin önlenmesi alanında  mastır veya doktora yapmış yönetici ve öğretmenlerden 30 saat teorik ve 2 uygulamalı eğitim şeklinde alınacaktır.

 

Okul terkiyle ilgili  öğretmenlerimiz hem kişisel hem de mesleki anlamda kendilerini geliştirmeleri için  ulus ötesi eğitimlere katılacak, öğrendikleri yenilikçi yaklaşımları sınıfta uygulayarak, çevrelerinde de yaygınlaştıracaklardır.

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.