İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi" Kapsamında Gönüllü Okul Temsilcileri Bir Araya Geldi.

Asım Kibar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, İHH İnsani Yardım Vakfı  Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, gönüllü okul temsilcisi idareci ve öğretmenler  katıldı. 


Asım Kibar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, İHH İnsani Yardım Vakfı  Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, gönüllü okul temsilcisi idareci ve öğretmenler  katıldı. 

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı birlikte yürüttüğü  "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi" kapsamında ilçemiz okullarından gönüllü temsilci olan idareci ve öğretmenlerin katılımı ile bir toplantı yapıldı.

Toplantıda konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı  u Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz Dünya üzerindeki yetimlerin yaşadığı  problemleri  ve İHH olarak yetim çocuklara yönelik yaptıkları hizmetleri anlattı. 

Dünya üzerinde Birleşmiş Milletler (BM) raporuna göre 200 milyon kadar yetimin olduğunu belirten İHH İnsani Yardım Vakfı Yetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, verilen rakamın eksik olduğunu vurguladı. Yılmaz, "İçinde Çin, Myanmar, Kuzey gibi 52 ülke bu rakama dahil edilmemiştir. Bunları da eklediğimiz zaman sivil toplum kuruluşlarının rakamları tahmini olarak 400- 500 milyon çocuğun dünya üzerinde yetim olduğu yönündedir." dedi.

500 milyon yetim çocuğun yarısının herhangi bir aile veya kurum koruması olmadan sokaklarda yaşadığını dile getiren İHH Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, fuhuş mafyaları tarafından bir milyon 100 bin çocuğun kaçırıldığını belirtti.

Her gün 10 bin çocuk yetim kaldığını  ve bu senede 3 milyon 500 bin çocuk rakamını oluşturduğunu söyleyen Murat Yılmaz “ Gerçekten dünyanın üzerinde düşünmesi gereken rakamlar bunlar. Biz İHH olarak Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ile beraber Türkiye’deki 20 milyon öğrenciyle birlikte ´Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var´ çalışması yapıyoruz.” dedi.

İHH olarak dünya üzerindeki 52 bin yetime destek verdiklerini söyleyen Yılmaz “Aynı zamanda dönemsel olarak 400 bin yetim çocuğumuzu destekliyoruz. Tabi bu rakamlar bizim için az olan rakamlar ama halkımız, okullarımız ve destekçilerimiz heyecan içindeler. Bu heyecanla beraber inşallah daha fazla yetim kardeşimize yardımda bulunacağız. Dünyaya şunu söyleyeceğiz. Bizim misyonere, organ mafyalarına, fuhuş mafyalarına, dilenci şebekelerine kaptıracak tek bir çocuğumuz yok mesajını vereceğiz." dedi.

 

 

Tuzla Yetimine Sahip ÇıkıyorTuzla Yetimine Sahip ÇıkıyorTuzla Yetimine Sahip ÇıkıyorTuzla Yetimine Sahip ÇıkıyorTuzla Yetimine Sahip ÇıkıyorTuzla Yetimine Sahip ÇıkıyorTuzla Yetimine Sahip ÇıkıyorTuzla Yetimine Sahip ÇıkıyorTuzla Yetimine Sahip Çıkıyor

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.