İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İHL ve Din Kültürü Öğretmenleri Seminer Programı

İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça, ve İmam Hatip Liselerinde görev yapan bütün öğretmenlerin katılımı ile Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı´nda Mesleki Çalışma Programı ikinci hafta seminerleri başladı. 
İHL ve Din Kültürü Öğretmenleri Seminer Programı

Seminer  Programanın birinci günü çalıştay ile başladı. Çalıştaya İLçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALİREİSOĞLU, İlçe Milli Eğiitm Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Birkan Onat ve İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça, ve İmam Hatip Liselerinde görev yapan bütün öğretmenler katıldı.

Programının açılışında konuşan  İlçe Milli Eğiitm Müdürümüz Ahmet ALİREİSOĞLU öğretmenlere seslendi. Konuşmasına" Saygı duyduğum değer verdiğim,  emeğini  önemsediğim,  sınıfta pişirmiş oldukları yemeğin  sıcaklığını gönlümüzde ve öğrencilerimizin gönlünde var etmeyi ilke edinen   ve bunun peşine düşen  kıymetli  arkadaşlarım. Öncelikle hepinizi  bu düşüncelerle selamlıyorum.  Yeni  dönemin yeni  dünyanın önümüze  gelmiş olan ve hayat adına bizden bir şey isteyecek olan  öğrencileri için göstermiş olduğunuz performans, iyilik, güzellik ve  sevgi  adına da hürmetlerimi ifade etmek istiyorum." diyerek başlayan müdürümüz  öğretmenlerimizin öğretmenlik olarak ayrı, imam hatip liselerinde görevli öğretmen olarak ayrı,  din kültürü öğretmeni  olarak ayrı  ayrı değer taşıdığınına,  kıymet taşıdığına inandığını söyledi.

Öğrenciye ulaşmanın öneminden bahseden Müdürümüz öğrenciyi  tutmanın önemini anlattı. 

 İmam Hatip Liselerinin öneminden de  bahseden Ahmet ALİREİSOĞLU İmam Hatip Liseleri bütün ilçedeki okulları mayalayan kurumlar olduğunu  bu anlamda beklentisinin yüksek olduğunu öğretmenlerimizin ihityaçlarının  çalışma alanını  ve  bizim çalışma takvimi  belirlediğini söyledi.

 

Seminer Programı 09 Eylül Salı günü  Şaban KARAKÖSE ve İbrahim Zeyd GERÇİK  semineri, 10 Eylül Çarşamba günü Yard. Doç. Dr. Mehmet Lütfi ARSLAN ve Dr. Mumammed AĞIRAKÇA semineri ile devam edecek.

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.