İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘İki Tuzla Kardeşliği Projesi’ (Bosna Tuzla- İstanbul Tuzla) kapsamında, Bosna Tuzla Kantonu’dan gelen ve Mevlana İlkokulu’nca ağırlanan kardeş okul öğretmen ve öğrencileri Müdürlüğümüzün misafiri oldular.

‘İki Tuzla Kardeşliği Projesi’ (Bosna Tuzla- İstanbul Tuzla) kapsamında, Bosna Tuzla Kantonu’dan gelen ve Mevlana İlkokulu’nca ağırlanan kardeş okul öğretmen ve öğrencileri Müdürlüğümüzün misafiri oldular.

BİR GÖNÜL HİKÂYESİ İKİ TUZLA KARDEŞLİĞİ / BOSNA TUZLA’YA TAŞINDI /

2 Tuzla Kardeşliği Projesi (Bosna Tuzla- İstanbul Tuzla) kapsamında Bosna´nın Tuzla kartonundan gelen, Yıldız Ali Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu ve Mevlana İlkokuluna misafir olan Öğretmen ve öğrenciler Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce konuk edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet Ali Reisoğlu; sizleri ikinci defa ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz. Geçen yıl birçok paylaşımda bulunduk bu sene de birbirimizi daha iyi tanıyacağımız paylaşımlarda bulunacağız. 2. Yıl devam edecek projenin en iyi noktasının kardeşliğimizi pekiştirmek ve coğrafyalarımızı tanımak için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyledi.

Alireisoğlu; Bu projeyi bir üst aşamaya nasıl çıkarırız konusundaki düşünceleriniz bizim için çok önemli. Bosna ile olan muhabbetimizin temelinde Fatih´in İstanbul´dan Bosna´ya sefere giderken 2 ayda Boşnakça ezbere okuması ve halka kendi dili ile hitap etmiş olması hikâyenin başındaki çok müstesna bir anekdottur dedi.

Projede 2 Tuzla Belediye Başkanı Sn. Jasmin İmamovic ve Sn. Dr. Şadi Yazıcı bu konularda çok destek oldular ve projenin temel değerleri oldular. Ama bu projenin en değerlileri olan öğrencileri çok sevdiklerini belirtti. Bosna´dan gelen öğrencilerimizi buradaki öğrencilerimiz kadar seviyoruz tekrar hoş geldiniz diyor organizasyonu sorunsuz yürüten Yıldız Ali Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sn. Beşir Toruk ve Mevlana İlkokulu Müdürü Sn. Aykut Bey´e teşekkür etti.

Kardeş Okulun Müdürü; bizi çok iyi ağırladığınız için misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Kültürünüzü, bayrağı ve vatana olan sadakatinizi yakından görmüş olduk. Dünya bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu dedi.

Bosna´da Türkiye çok seviliyor. Umarım ülkenin ekonomik olarak da çok büyük bir ülke olur diyerek teşekkür etti.

 

20-03-201920-03-201920-03-201920-03-201920-03-201920-03-201920-03-2019

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.