İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet ALİREİSOĞLU´nun 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Konuşması

Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Değerli Okul Yöneticisi Arkadaşlarım, Kıymetli Misafirler ve Sevgili Çocuklar; 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için verimli ve hayırlı olmasını Canab-ı Hak´tan niyaz ediyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet ALİREİSOĞLU´nun 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Konuşması

Sevgili Öğrenciler;


Yaşadığımız günün en anlamlı varlıkları ve geleceğimizi sahiplenme durumunda olan sizlersiniz. Okulu güzelleştiren, öğrencilerin arkadaşlık ve dostlukları ile öğretmenlerin öğrencilerde birikmiş olan sevgi ve hasretleridir. Güzelce ve emek harcanarak sizler için hazır hale getirilmiş okullarımızın hakkını vererek bu yılı tamamlayacağınıza inanıyoruz. Ümit ediyoruz ki; derslerinize çalışarak, öğrenerek ve okumayı severek okul hayatınızı tamamlayacaksınız. Bugün bizler için nasıl değerliyseniz yarının yetişkini olacağınız dünya içinde kıymetli bir insan haline geleceksiniz.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Sizlerin emeği, öğrencilerimizin bu kutlu yürüyüşlerinin vazgeçilmezidir. İlginiz, sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz insanlığı ve insanımızı imar edecek olan en büyük güçtür. Bu düşünce ile emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınızın karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum. Bu doğrultuda öğrenci merkezli sosyal sorumluluk projelerinin, öğretmenlerin ilgi ve gayreti ile öğrenme ortamlarını daha verimli hale getiren her türlü projenin destekçisi ve takipçisi olmak isteğimizi, bu alandaki heyecan ve kararlığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Değerli Anne ve Babalar;

Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancımla okullarda ve öğrenme ortamlarında vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum. Eğitim çok bileşenli bir yürüyüştür ve kendimizi bu konuda sorumluluktan sıyrılmadan dört elle çocuğun eğitimine adadığımızda, bunun katkısını ilk görecek olan anne - baba olarak yine bizler olacağız.

Kıymetli Okul Müdürü Arkadaşlarım;

Okullarınızı bulunduğu sosyal ve mahalli yapının ortasına bir kültür merkezi olarak yerleştirme gayretinizi, öğretmenler ve öğrenciler için mutlu olacakları ve sevecekleri bir okul iklimi ve güven ortamı inşa etme çabası içerisinde olduğunuzu, bizler taakdirle velilerimiz ise şükranla izlemektedir. Bu doğrultudaki artarak devam eden çabanızı, çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlama gayret ve heyecanınızı gururla açıklamak istiyorum. Daha çok paylaşmak, örnek olacak uygulamaları çoğaltmak, görüşmek, daha çok okumak, sürekli kendimizi yenileme ve geliştirme çabası içerisinde yürümek bizim vizyonumuz geleceğe bakışımız olmuştur. Bu cümleyi ayakları yere sağlam basarak kurma fırsatını bana çalışmalarınızla verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim. 

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

Okullar bilginin aktarılıp öğrencinin hamal yığınları arasında ezildiği yerler değildir. Okullar sürekli öğrenerek canlı kalabilmeyi öğrendiğimiz yerlerdir. Doğru bilgiye, doğru ve sağlıklı yollardan ulaşmanın yeni nesillere kazandırıldığı yerlerdir. Okul mahallemizin en önemli kaynağımız olan insan unsurumuzun hazır ve nitelikli hale getirildiği yerlerdir.

Yaklaşık 48 Bin öğrencisi ve 2500´e yaklaşan eğitimci kadrosu ile geçen yılın daha iyisi olacak bir eğitim-öğretim yılını geride bırakmayı murad ediyoruz.

Sözlerimin son kısmında

Okullarımıza ve eğitim-öğretime gösterdiği ilgi ve duyarlılık için sayın kaymakamımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Okullardaki öğrenme ortamlarını ve okul bahçelerini güzelleştiren, okullarımızdaki boya ve tamirat işlerini yaz boyunca bir program dahilinde gerçekleştiren belediye başkanımıza Tuzla´daki öğrenci velileri, eğitimciler ve öğrenciler adına teşekkür ederim.

Kazancını bu milletin çocukları için harcama fedakârlığını gösteren hayırseverlerimize, başta okul-aile birliklerinde görev alan anne-babalara olmak üzere bütün velilerimize teşekkür ediyor,

Hepinize saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                   

                                                                                                                                          Ahmet ALİREİSOĞLU

                                                                                                                                       Tuzla Milli Eğitim Müdürü

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.