İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alireisoğlu´nun Nevruz Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alireisoğlu´nun Nevruz Mesajı

Orta Asya’dan Balkanlara kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlanan Nevruz, baharın, tazelenmenin ve yenilenmenin simgesidir.

Dilimiz, dinimiz, etnik kökenimiz ne olursa olsun, hepimize, topraktan gelip toprağa döneceğimiz gerçeğini hatırlatan Nevruz, aramızdaki sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularını güçlendiren bir dönüm noktasıdır.

Bizler, birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış, farklılıkları zenginlik olarak telakki etmiş bir medeniyetin mirasçılarıyız.

Günümüzde de, tarihi mirasımıza, kültür ve medeniyetimize yakışır bir şekilde, toplumsal, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek adımlar atmaya devam ediyoruz bir arada yaşama azmimizi kararlılıkla korumaya devam ediyoruz.

Bu günlerde yurdumuzun dört bir yanında neşe ve sevinç içinde kutlanan Nevruz, dostluk ve kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesine, birbirimize daha da kenetlenmemize ve birlikte başarmamıza vesile olacaktır.

Bu duygularla, umudu, bolluğu ve bereketi müjdeleyen Nevruz’un, ülkemiz başta olmak üzere kardeş ülke ve toplumlar için barış, bereket ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.

Ahmet ALİREİSOĞLU

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.