İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Öğrenci Meclisi, İlk Toplantısında Meclis Başkanını Seçti

İlçemiz  ilkokul, ortaokul ve liselerin seçimle belirlenen okul temsilcilerinden oluşan İlçe  Öğrenci Meclisi ilk toplantısında "İlçe Öğrenci  Meclis Başkanı"nı seçti. Öğrencilerin demokrasiyi yaşayarak öğrenmesini hedefleyen proje çerçevesinde gerçekleştirilen seçim  tam bir demokrasi şölenine dönüştü.   
İlçe Öğrenci Meclisi, İlk Toplantısında Meclis Başkanını Seçti


Renkli ve Resimli Oy Pusulası Kullanıldı
Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen seçimde, öncelikle okulların seçilmiş temsilcileri salona alındı. Projenin öneminden bahsedilmesinin ardından sandık kurulu oluşturularak seçim sandığının başına oturtuldu. Öğrenci meclisinden başkanlık için adaylığını açıklayan öğrencilerin fotoğrafları çekilerek resimli ve renkli oy pusulaları hazırlandı. Hazırlanan oy pusulalarının mühürlenmesi işleminin ardından oy kullanımına geçildi.

Tuzla Öğrenci Meclisi başkanlığı için 17 öğrenci aday olurken, Tuzla Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Burhan Bektaş  Öğrenci Meclisi Başkanı seçildi.  Özel Tuzla Okutanlar İlkokulu öğrencisi Erdem Avşan ve Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Abdussamet Genç de üye olarak belirlendi.

Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi TuzlaÖğrenci Meclis Başkanı Seçimi Tuzla

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.