İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği

Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği

"Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor" Projesi ile İlçemizdeki Öğrencilerimiz Sinema ile Buluşacak.

Ortaokul öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak proje, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığıyla yürütülmektedir.

Proje kapsamında öğrencilerini ücretsiz olarak sinemaya götürmek isteyen öğretmenler okul idarelerine başvurarak Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 10.maddesnde yer alan hükümler doğrultusunda işlem yürütülecek, böylece ilçemizin tüm ortaokullarında  belirlenen öğrencileri sinemayla buluşacak.

Bu projeyle, sinema salonlarında ücretsiz film gösterimi yapılarak öğrencilerimizde  ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, kültürel,sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak,öğrencilerin hayal gücünü geliştirmelerine imkan sağlamak amaçlanmaktadır.Ayrıca projeyle ülke genelinde yer alan ve özellikle sinemaya gidemeyen 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin etkinlikten faydalanması hedeflenmektedir.. Proje kapsamında; Türkiye Belediyeler Birliği öğrencilerin sinemalara ulaşımlarını sağlayacak, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinesinde Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği de sinema salonlarını organize etmektedir..

Bu Proje Kapsamında Tuzla İlçemizde bulunan 24 Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulundan toplam 960 öğrencimiz aralık ayı sonuna kadar sinemayla buluşacaktır.

"Öğrenciler Sinemayla Buluşuyor" Projesi ile İlçemizdeki Okulların Programı için.(program eklenecek)

 

“ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR ETKİNLİĞİ” Kapsamında İzlenmesi Uygun Görülen Film Listesi

 

S.NO

FİLMİN ADI

YERLİ YABANCI

YAPIM YILI

YAŞ SINIFI

1

İksir (Animasyon)

Yerli

2014

Genel İzleyici

2

Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (Animasyon)

Yerli

2014

Genel İzleyici

3

Son Mektup

Yerli

2015

Genel İzleyici

4

120

Yerli

2008

Genel İzleyici

5

Ertuğrul 1890

Yerli

2015

Genel İzleyici

 

Sinema takvimini indirmek için tıklayınız...

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.