İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Seminner Programı Sona Erdi.

Din Öğretim Genel Müdürlüğünün mesleki çalışmalar programı kapsamında düzenlenen  seminer programı  08-09-10 Eylül 2014 tarihlerinde Tuzla Belediyesi  Semiha Kibar Tuzla Nikah Sarayı Toplantı Salonu´nda gerçekleştirildi.
Seminner Programı  Sona Erdi.

Din Öğretim Genel Müdürlüğünün mesleki çalışmalar programı kapsamında düzenlenen  seminer programı  08-09-10 Eylül 2014 tarihlerinde Tuzla Belediyesi  Semiha Kibar Tuzla Nikah Sarayı Toplantı Salonu´nda gerçekleştirildi.

İlçemiz Din Öğretimi Şube Müdürü Birkan Onat koordinesinde düzenlenen seminerlere İlçe Milli Eğitim Müdürmüzün Ahmet Alireisoğlu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça öğretmenleri ve İmam Hatip Liselerinde görev yapan bütün öğretmenler katıldı.

Pazartesi günü program  Din Eğitim ve Öğretiminin Güncel Meseleleri, Karşılaşılan Sorunlar, Çözüm Önerileri ve Etkili Öğretmenlik Tecrübeleri çalıştayı ile  başladı. Çalıştay İlçe Milli Eğiitm Müdürümüz Sayın Ahmet Aliresoğlu’nun konuşması ile başladı.  Amacına uygun olarak öğretmenlerimizle  etkili ve verimli bir çalışma yapıldı.

Salı günü  Din Öğretiminde Öğretmenin Rolü, Sorumluluğu ve Dini Duygu, Düşünce ve Davranış Ekseninde Ahlaki Gelişim konularından paylaşımda bulunan Şaban Karaköse eğitimde öncelikle çocuğun seviyesine inilmesi gerektiğini öğrenciye görelik ilkesi doğrultusunda hareket edilence öğrenci  başarısının artacağını belirtti.

 6-12 ve 12-18 Yaş Grubunun Özellikleri ve Ergenlerle İletişim seminerinde İbrahim Zeyd Gerçik 6-12 ve 12-18 yaş  grubu gençlerinin gelişim yönünden kritik dönemde olduğu ve bu dönemde onlarla iletişim kurarken empati yapmanın önemini vurguladı.

Gencin Psikolojisi ve Bir Gençlik Dili Oluşturma´yı Yard. Doç. Dr. Mehmet Lütfi ARSLAN anlattı.  Arslan teknoloji çağında çocukların sosyal ağlardan ve sınırsız internet ortamında daha güvenli  bir şekilde hayatını sürdürebilmeleri için gençlerle ve çocuklarla sürekli pozitif iletişim içerisinde bulunulması gerektiği anlattı.

 Dr. Mumammed AĞIRAKÇA,  Arapça Öğretimi (Metotlar, Sorunlar ve Öneriler) ve Arapça Öğretiminde Mesleki Gelişim konularında paylaşımlarda bulundular. 

Seminerler sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz tarafından  konuşmacılara plaket  ve çiçek takdim edildi. İbrahim Zeyd Gerçik  kendisine takdim edilen çiçeği  dinleyiciler arasında yer alan öğretmeni  Halil Türkan İmam Hatip Lisesi  Müdürü Mehmet Tuncel’e  takdim etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Aliresoğlu;  seminerlerimize katılarak bizleri onurlandıran  uzamalarımıza, seminerleri ilgiyle takip eden ve aktif katılan  tüm öğretmenlerimize ve  yapmış olduğu katkılarından  dolayı Tuzla Belediyesi´ne teşekkür etti. 

 

seminerseminerseminerseminerseminer programıseminer programıseminer programımesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarmesleki çalışmalarseminer

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.