İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı´nın Katılımı ile Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

Tuzla Kaymakamı  Ali Rıza Çalışır,  Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALİREİSOĞLU, Şube Müdürleri, Okul ve Kurum Müdürleri Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesislerinde Bir Araya Geldi.
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı´nın Katılımı ile Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

2014-2015 eğitim öğretim yılı 1.  dönem sonu okul/kurum müdürleri ile koordinasyon ve işbirliğini artırmak amacıyla  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  ev sahipliğinde Tuzla  Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıya Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu şube müdürleri ile okul/kurum müdürleri katıldı.

 Eğitimciler Olarak  Çok Şanslıyız.

Ayyıldız tesislerinde kahvaltı ile başlayan toplantının açılış ve selamlama konuşmasını  yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, eğitim yönetimi alanında  çok şanslı olduklarını söyledi. Bu şansı sağlayan kişilere teşekkür eden Alireisoğlu, “Biz çok şanslıyız.  Eğitim ve kamu yönetimi anlamında, insanımıza hizmet üretme ve götürme anlamında çok güçlü ve her cümlesi bizim için ışık olacak bir liderimiz, kaymakamımız var. Şanslıyız, çünkü İstanbul’da yükselen yıldız olan Tuzla’yı imar eden, insanının derdini sıkıntısını dinleyerek dertlenen, eğitim için bize her zaman eli açık olan, “Daha ne yapabiliriz?” diyen eğitim gönüllüsü ve bize karşı gayet verimli ve cömert bir belediye başkanımız var. Eğitim yönetiminde yeni yapılanma sürecinde sizin gibi kazanılmış çok kıymetli eğitim yöneticisi arkadaşlarımız var. Bu anlamda mutluyum. Geleceğimizi aydınlık, verimli ve yüksek oranda iyi örnekler üretebilme noktasında çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Toplumun Ve Anne Babaların Bizlerden Beklentilerini Yüksek

Yeni dönemin  çalışma usullerini, çalışma şekillerini , toplumun ve anne babaların bizlerden beklentilerini paylaşan  Ahmet Alireisoğlu “Öğrenciyi tutarak, öğrencilerin ihtiyaçlarını iyi görerek yapacak olduğumuz çalışmaya, toplumun, eğitim camiasının, anne babaların ihtiyacı var. Bu anlamda çalışma ilkelerimizi  ve esaslarımızı iyi bir organizasyon yapısı, sıkı bir takip ve  disiplin içerisinde yapacağımıza inanıyorum” dedi.


Sıkı Takip  ve İyi Bir Disiplinle Başarılı Olacağımıza İnancım Tam

Yeni dönemim dönüşümcü  toplum liderlerinin okul müdürü olduğu ve çok önemli bir misyona sahip olduğunu paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürü iyi organizasyon, sıkı takip ve iyi bir disiplinle başarılı olunacağına  olan inancını paylaştı.


Bir Toplumu Şekillendiren Faktör Eğitimdir.


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eğitimin toplumu şekillendiren faktör olduğunu hatırlatarak bu faktörün önemine dikkat çekti. Başkan Yazıcı, “Toplumun 15-20 yıl sonrasının şekillenmesi adına atacağımız adımlar ve vereceğimiz kararların şekillenmesi adına bir değerlendirmedeyiz. Bize emanet edilen Tuzla’nın 20 yıl sonra yapılması gerekeni için şimdiden adım atmak, 20 yıl sonra keşke dedirttirmemek için maddi ve manevi olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bir toplumu şekillendiren faktör eğitimdir ve eğitimsiz hiçbir şeyin olmayacağını da çok iyi biliyoruz. Sosyo-ekonomik seviyenizi ne kadar yükseltirseniz yükseltin eğer ki kültürel seviyenizi yükseltemiyorsanız, geleceğin teminatı gençlere iyi bir eğitim verilemiyorsa geleceğe dair kaygı duymamız için başka bir sebep yok. Gençlerin şimdiden şekillenmeye başlaması da sizin göstereceğiniz doğrultuda olacaktır” diye konuştu.

Doğru Bilgi, Düşünce ve Bakış Açısını Aktarmalıyız.


“Artık fasikül fasikül ansiklopedi toplanan dönemler bitti” diyerek bilgi teknolojilerinin ulaştığı seviyeye dikkat çeken Başkan Yazıcı, “Artık her bilgiye çok rahat ulaşılabiliyor ve her türlü bilginin de ulaştırılabildiği bir noktadayız. Bu kadar ani ve hızlı bilginin geldiği bir dönemde gençlere doğru bilgiyi, düşünceyi ve bakış açısını aktarmamız lazım. Çok bilgiyi yüklemenin ötesinde nasıl düşünmesi gerektiğini, dünyayı yeniden okumanın yöntemini anlatmamız lazım ” dedi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eğitim alanındaki desteklerine devam edeceklerini de vurgulayarak “Biz eğitim alanında imkanlarımızı esirgemiyoruz. Üstümüze düşen ne görev varsa yapıyoruz, yenilerini de yapmaya biz hazırız. Bütün imkanlarımızla yanınızdayız” ifadesini kullandı.


Liderlik Kapasitesini Geliştirmeliyiz.

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır da konuşmasında bizler Tuzla’da aynı dili  konuşan değil aynı duyguları paylaşarak anlaşan bir ekip olduklarını belirttikten sonra “Müdürlerimiz kendi  kişilikleri ve kimlikleri ile beraber çalıştıkları veya  hazır buldukları  ekibe liderlik kapasitesinde kendilerini geliştirmeli. Bunun formülü yeni geliştirilmiş değil, adaleti  tesis ettiğiniz, işinizden başka bir şeyle ilgilenmediğiniz, çalışma arkadaşlarınızı gönülden sevdiğiniz ve gönül birlikteliği sağladığınız  zaman işler tıkır tıkır ilerler.” dedi.

 Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır; Tuzla’da en rahat girdiğiniz kapının Kaymakamlık kapısı olmasını arzu ettiğini  söyledi ve müdürlere “ Bu şunu da gerektiriyor. Bir öğretmen arkadaşımızın bir müdür arkadaşımızla iletişime geçmesinde,  problemlerini  aktarmasında ve   idareye ulaşma  noktasında ne gönülsel, ne maddi ne de fiziki hiçbir engel bulunmamalı. Görüşemezseniz, birbirinizi anlama şansınız yok, problemleri çözme şansınız da yok.” dedi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Şube Müdürlerimizin konuşları ve sunumları ile devam eden toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.

 

 müdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısımüdürler toplantısı

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.