İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOSNA HERSEK'TE "TERCİHİM TÜRKÇE" PROJESİ

Tercihim Türkçe" projesi kapsamındaki 17. Hizmet İçi Eğitimi Programı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sn. Dr. Ömer Faruk Yelkenci, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Sn. Prof Dr. Şeref Ateş, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Sn. Dr. Tuba Korkmaz,İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Doç.Dr. Murat Mücahit Yentür,Saraybosna Büyükelçisi Sn.Sadık Babür Girgin,Saraybosna Üniversitesi Rektörü Sn. Prof Dr. Ahmet Yıldırım,Saraybosna Kantonları Milli Eğitim Bakanları,Yunus Emre Enstitüsü Balkanlar Koordinatörü Sn. Dr. Mehmet Akif  Yaman,Saraybosna Eğitim Müşaviri Sn. Dr. Faruk Berat Akçeşme,Saraybosna'da ki diğer Bakanlık  Müşavirlikleri ve birçok davetlinin  katılımıyla Saraybosna'da gerçekleşti.  
BOSNA HERSEK'TE

Açılış programı Türkiye, Bosna Hersek, Azerbaycan ve Gazze'de hayatını kaybeden şehitler için 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı.

 

Programa katılan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Yelkenci, burada yaptığı açıklamada "Tercihim Türkçe" ve beraberindeki Kardeş Okul projelerinin çok güçlü birliktelik oluşturduklarını belirterek "Bugünkü açılış, aslında projenin bütününe hizmet eden bir program. 'Tercihim Türkçe', Bosna Hersek'teki Boşnak çocukların Türkçe öğrenmesi ve Türkiye ile bağlarını geliştirmesi açısından önemli bir proje." dedi.

 

Yelkenci, Kardeş Okul projesiyle beraber öğrencilerin değişiminin de geleceğe yönelik önemli bir adım olduğunu aktardı.

 

MEB desteğiyle YEE tarafından yürütülen "Tercihim Türkçe" projesi ilkokul, ortaokul ve liselerde Türkçenin seçmeli ders listesine eklenmesini sağlayarak öğrencilerin bu dili öğrenmesine imkân veriyor.

 

Programı kapsamında Türkiye Maarif Vakfı Okuluna da bir ziyaret gerçekleştirerek yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi alındı

 

Programa katılan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Yelkenci, burada yaptığı açıklamada "Tercihim Türkçe" ve beraberindeki Kardeş Okul projelerinin çok güçlü birliktelik oluşturduklarını belirterek "Bugünkü açılış, aslında projenin bütününe hizmet eden bir program. 'Tercihim Türkçe', Bosna Hersek'teki Boşnak çocukların Türkçe öğrenmesi ve Türkiye ile bağlarını geliştirmesi açısından önemli bir proje." dedi.   Yelkenci, Kardeş Okul projesiyle beraber öğrencilerin değişiminin de geleceğe yönelik önemli bir adım olduğunu aktardı.   MEB desteğiyle YEE tarafından yürütülen "Tercihim Türkçe" projesi ilkokul, ortaokul ve liselerde Türkçenin seçmeli ders listesine eklenmesini sağlayarak öğrencilerin bu dili öğrenmesine imkân veriyor.   Yelkenci, programı kapsamında Türkiye Maarif Vakfı Okuluna da bir ziyaret gerçekleştirerek yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi aldı.   12-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-202312-11-2023  

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.