İSTANBUL TUZLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRMÜZ METİN ÇANGIR'IN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ YIL SONU MESAJI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Metin Çangır,  2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRMÜZ METİN ÇANGIR'IN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ YIL SONU MESAJI

 

Sevgili Öğrenciler,

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız olarak sizler elbette her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Her zaman bu bilinçle hareket eden devletimiz bu doğrultuda tüm imkânlarını sizler için seferber etmektedir.

Her biriniz bizim için apayrı değerde birer cevhersiniz. Eğitim camiamızın her bir ferdi bu bilinçle hareket ederek, sizlerin sahip olduğu yetenekleri büyük bir özenle ortaya çıkarıp geliştirmek için titizlikle çalışmaktadır. Sizlerin o eşsiz dünyalarınıza, hayallerinize tanıklık etmek, biz eğitimciler için büyük bir keyiftir. Sizleri bekleyen daha nice yolculuklar sürecinde sizlerden beklentimiz modern ve ileri Türkiye idealine bağlı, milli ve ahlaki değerlerimizi benimsemiş, ilmi düşünceyi kendisine rehber edinmiş bireyler olarak yetişmenizdir. Sizler, bu aziz milletin geleceği ve umudusunuz. Eğitim hayatınızda gösterdiğiniz kararlılık, ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşıyacak olan en büyük gücümüzdür. Ülkemizin ortaya koyduğu Türkiye yüzyılının mimarları sizler olacaksınız. Bu millet büyük bir hüsn-i niyetle belirlediği yüksek ideallere elbette ki sizlerin sayesinde ulaşacaktır.

Bizler eğitimciler olarak bu yolculukta sizlere rehberlik etme görevini vatanımız, milletimiz, geleceğimiz adına kutsal bir görev olarak kabul ettik, sizlerden tek beklentimiz; vatanını milletini seven; milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmanızdır.

Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Tatil sürecinde geçmiş dönemin yorgunluğu atarken, önümüzdeki dönem için de enerji toplamayı ihmal etmeyiniz.

 Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet hedefinin ancak eğitim yoluyla gerçekleşebileceği gerçeğini daima diri tutmalıyız. Bu bereketli topraklarda, gençlerimiz, geçmişte olduğu gibi daima medeniyetimizin inkişafına katkıda bulunacaklardır. Bizler de başarılarınızın artarak devam emesi noktasında elimizden geldiğince sizlere destek sağlamaya devam edeceğiz.

 Sizler sevgi dolu, sabırlı, yenilikleri takip eden, öğrenmeye açık birer meşalesiniz. Bu görev bilinciyle yetiştirdiğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz.

 

Ülkemizin geleceği olan bu kıymetli yavrularımızı yetiştirirken en büyük yardımcımız olan Değerli Velilerimiz;  

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bakış açısıyla bugün başarılı karneler getiren yavrularımızı kutlarken nsipeten daha zayıf karnesi olan yavrularımızı ise bir sonraki sene çok daha iyi notlar getirmeleri hususunda destekleyeceğiz. Bu bilinçle, çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine sebep olabilecek cümleler kurmaktan kaçınmanızı sizlerden önemle rica ediyorum.

Her eğitim-öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de Tuzla'mızın eğitimde yükselen çıtasına verdikleri samimi destekten ve bir dönem boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından ötürü tüm eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize keyifli tatiller diliyor, velilerimize sağlık başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.

Postane Mh. Mühendis Sk. No.19 34940 Tuzla/İstanbul - 0216 395 79 56/58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.